Klasyczne stoły do jadalni

Stół jest podstawowym meblem każdego domu czy mieszkania, czasami jest ich nawet kilka w kuchni w salonie i jadalni. Stoły stanowią także nieodzowne wyposażenie kawiarni restauracji, czy recepcji hotelowych. To przy nich zasiadamy do codziennych posiłków, rozmawiamy i wykonujemy masę innych czynności. Stół jest nam tak bardzo potrzebny w życiu codziennym, że powinien to być solidny mebel, który wiele wytrzyma. Dlatego tak ceni się stoły wykonane z drewna.

Drewniane stoły dobrze się prezentują, gdyż jest to materiał elegancki sam w sobie a przede wszystkim są solidne i trwałe. Ich wielkość i kształt zależy od pomieszczenia w jakim znajdą swoje miejsce. Jeśli kuchnia jest pomieszczeniem nie tylko sporządzania posiłków ale także ich spożywania to stół który tam stoi musi być na tyle duży, aby wokół niego mogli zgromadzić się wszyscy domownicy.

Teoretycznie lepsze są stoły okrągłe. Nie posiadają kantów, nie tworzą barier między siedzącymi osobami. Poza tym owalny kształt jest bardzo elegancki zwłaszcza gdy posiada dodatkowe ozdoby w postaci fornir i dekoracyjne owalne nogi. Jednak te w kształcie prostokątnym zajmują mniej miejsca ponieważ można postawić je bezpośrednio przy ścianie.

Elegancki kolonialny stół w salonie lub ława są symbolem gościnności powinny być dobrze skomponowane z otoczeniem i nadawać odpowiedni charakter miejscu gdzie się wypoczywa i spędza czas w gronie najbliższej rodziny czy przyjaciół. .

Dużą popularnością cieszą się stoły rozkładane, które na co dzień służą tylko kilku osobom a w wyjątkowych okolicznościach mogą pomieścić nawet kilkanaście. Stół do jadalni dobrze jest zrobić według indywidualnego zamówienia. Możemy wtedy sprawdzić jaki wymiar będzie dla nas najlepszy i wybrać rodzaj drewna najbardziej odpowiadający naszym upodobaniom. Wybierając stół do jadalni lub salonu od razu też dobiera się krzesła. Powinny być stabilne i dopasowane do stołu pod względem kolorystycznym. Przeważnie w ofertach sklepów meblowych znaleźć można propozycje eleganckich kompletów do jadalni oraz do salonu.

Ponieważ ostatnie założenia aranżacyjne przywiązują dużą wagę do wyposażenia wnętrz w meble drewniane. Dlatego warto poddać się tej modzie i zainwestować w solidny stół, który będzie służył całej rodzinie przez wiele lat.